Výzva Rago podpoří ekologické inovace

08. 04. 2021

Hledáte podporu pro svůj inovativní projekt na ochranu životního prostředí? Norské fondy jsou tou správnou volbou.

Norské fondy opět nabízejí významnou podporu pro zajímavé projekty. V aktuálně vyhlášené výzvě Rago je připraveno 150 mil. Kč na inovativní postupy v ochraně životního prostředí či aplikaci vědecko-výzkumných projektů do praxe.

Proč právě název Rago? Je to jeden z nejmenších norských národních parků, který společně se sousedními švédskými národními parky tvoří největší souvislou chráněnou oblast v Evropě. Navazuje na přírodní a kulturní památku Laponská oblast, která je zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Blízké sousedství poskytuje prostor pro spolupráci na environmentálních opatřeních.

Program finančně podpoří projekty, které se snaží implementovat inovátorská řešení, která pomohou k lepší stabilizaci křehkých ekosystémů s využitím veškerých inovativních přístupů nebo projekty které již prošly vědecko-výzkumným procesem a v budoucnu mohou být využity jako příklady dobré praxe. Podpořeny mohou být i inovativní projekty, které již byly úspěšně implementovány v zahraničí a jako příklady dobré praxe je žádoucí jejich realizace rovněž v prostředí České republiky.

Zajímavá je i míra dotace, která dosahuje 90 %, potřebujete tedy pouze 10 %  vlastních financí. Přestože se jedná o norské peníze, spolupráce s norskými subjekty nebo s jinými zahraničními partnery není podmínkou, ale určitě je žádoucí, neboť nabízí sdílení zkušeností a dobré praxe. V Ragu je možné získat dotaci až do výše 26 mil. Kč.

Finančně bude možné z dotace podpořit náklady, které budou s kampaněmi přímo spojeny. Tedy mzdy pracovníků, kteří se na projektu budou podílet, související eventové služby, spotřební materiál či výdaje na propagaci projektu. Kampaně takového rozsahu vyžadují určité zkušenosti, které jsou dalším z kritérií výběru projektů k financování. O podporu se mohou ucházet české firmy ze ziskového i neziskového sektoru.

Zaujal vás tento dotační program? Rády vám při nezávazné konzultaci sdělíme více.

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru