Výzva Reine podpoří osvětové a vzdělávací kampaně

11. 01. 2021

Na vzdělávací pořady v TV i radiu, workshopy, semináře, školení a další vzdělávací akce zaměřené na ochranu životního prostředí nyní můžete získat až 1,3 mil. Kč.

Pokud někdo hledá opravdové krásy Norska, pak vesnička Reine, která je umístěna na souostroví Lofoty, je místem, které stojí za to navštívit. Reine se nalézá v zátoce obklopené špičatými vrcholky hor a nabízí dech beroucí přírodní scenérie. Člověku se až těžko věří, že barvy na fotografiích nejsou uměle upravované. Původně rybářská vesnice je dnes jedním z nejčastějších cílů turistů, kteří sem míří nejen za překrásnými přírodními scenériemi. Výhled z místní hory Reinebringen na vesnici obklopenou mořem a horami patří mezi vůbec nejznámější obrazy Norska. Název Reine nese i aktuálně vyhlášená výzva, která má u nás pomoci rozjet vzdělávací a osvětové aktivity s cílem zvýšit environmentální povědomí obyvatel. A právě Norské fondy na takovéto projekty poskytnou finanční prostředky.

V ochraně životního prostředí hraje velkou roli informovanost obyvatel. A právě množství lidí, kteří budou projekty zasaženy, je jedním z hodnocených parametrů žádostí o podporu. Ale začněme od začátku. O čem Výzva Reine tedy je?

Do 15.února bude možné předkládat žádosti o podporu na projekty, které tematicky zapadají do jedné ze čtyř hlavních oblastí:

  • zlepšování stavu životního prostředí v ekosystémech
  • snižování negativního vlivu lidské činnosti na kvalitu ovzduší
  • snižování negativního vlivu lidské činnosti na kvalitu vod
  • zmírňování změny klimatu a adaptace na změnu klimatu na lokální úrovni

 

31,2 milionů Kč pro osvětové kampaně v České republice!

Program finančně podpoří tvorbu odborných a populárně-naučných dokumentárních a rozhlasových pořadů či populárně-naučných publikací. Kampaně mohou být však postaveny i na realizaci kurzů, workshopů, školení, seminářů a přednášek pro odbornou veřejnost, školy a školská zařízení, veřejnou správu a samosprávu v municipalitách či pro pracovníky malých a středních podniků. Reine podporuje především osvětové aktivity, kampaně na zvyšování povědomí a jejich různé formy (včetně digitálních). Lákavá je míra dotace, která dosahuje 90 %. Tedy pouze 10 % si musí firma umět zafinancovat sama. Přestože se jedná o norské peníze, spolupráce s norskými subjekty nebo s jinými zahraničními partnery není podmínkou, ale určitě je žádoucí, neboť nabízí sdílení zkušeností a dobré praxe. V Reine bude možné získat dotaci až do výše 1,3 mil. Kč.

Finančně bude možné z dotace podpořit náklady, které budou s kampaněmi přímo spojeny. Tedy mzdy pracovníků, kteří se na projektu budou podílet, související eventové služby, spotřební materiál či výdaje na propagaci projektu. Kampaně takového rozsahu vyžadují určité zkušenosti, které jsou dalším z kritérií výběru projektů k financování. O podporu se mohou ucházet české firmy ze ziskového i neziskového sektoru. Peníze by měly být rozděleny rovnoměrně mezi 4 oblasti podpory programu.

Máte o tento dotační program zájem? Rády vám sdělíme více při nezávazné konzultaci.

 CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru