Dotace na výstavbu fotovoltaických elektráren: RES+

01. 06. 2021

Modernizační fond se rozjíždí na plné obrátky, po teplárnách přichází na řadu fotovoltaika.

Zájemcům o výrobu čisté energie z obnovitelných zdrojů se otevírá obrovská příležitost. Pokud jste podali tzv. předregistrační výzvu do programu RES+ na výstavbu fotovoltaické elektrárny, tak právě nastal čas pro přípravu dotační žádosti.

Dotační výzvy jsou vyhlášeny dvě:

  • 1 mld. Kč bude rozdělena v průběžné (nárokové) výzvě pro projekty s instalovaným výkonem elektrické energie do 1 megawattu (MW),
  • dalších 3,5 mld. Kč je připraveno pro větší elektrárny s výkonem nad 1 MW, které se mohou hlásit do jednokolové (soutěžní) výzvy.

V závislosti na velikosti podniku a typu instalace elektrárny mohou zájemci dosáhnout na dotaci ve výši až 50% celkových výdajů na projekt. Příjem žádostí bude v obou výzvách zahájen 12. července 2021. V případě průběžné výzvy pro malé projekty bude možné žádosti podávat do 15. listopadu letošního roku, soutěžní výzva pro velké projekty bude uzavřena 29. října 2021.

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru