Dvě nové výzvy na podporu konkurenceschopnosti malých a středních firem (COSME)

10. 09. 2014

Evropská komise vyhlášením výzev usiluje o zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků v členských státech EU.

Cílem programu je navýšení pracovních míst, které tyto podniky v 85 procentech poskytují. Podpora se vztahuje i na fondy rizikového kapitálu a podnikatele, kteří vyvážejí zboží za hranice svého státu. Firmám se tak usnadní přístup na trhy nejen členských států, ale i na trhy třetích zemí. Celkově se posílí podnikatelská kultura a vylepší podmínky pro zakládání či růst podniků.

V dotačním období 2014 - 2020 bude možnost vyčerpat až 2,3 miliardy EUR. Program je nástupcem programu Konkurenceschopnost a inovace (CIP 2007 – 2013), vyjma jeho části o inovačním podnikání, která je nyní obsažena v programu HORIZONT 2020.

Výzva LGF (Loan Guarantee Facility) je určena primárně pro finanční zprostředkovatele na spravování a poskytování finančních nástrojů podporujících růst firem hlavně v inovativní a výzkumné oblasti. Žadateli mohou být finanční instituce a fondy, které mohou poskytovat půjčky malým a středním podnikům, a záruční instituce a fondy zřízené z důvodu poskytování záruk.

Výzva EFG (Equality Facility for Growth) cílí na financování rozvoje podniků především v oblasti výzkumu a inovací. Žadateli mohou být finanční zprostředkovatelé spravující a poskytující investice do rizikového kapitálu, kterými jsou investiční fondy a soukromí investoři.

Přihlášky se doručují elektronicky do Bruselu nejpozději do 30. září 2020.

Podrobnější informace o vyhlášených výzvách naleznete ZDE.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru