Míra podpory v jednotlivých regionech se bude řídit novou mapou

05. 08. 2021

Evropská komise schválila první mapu státní podpory regionů Česka na období 2022−2027. Mapa určí, jak velká podpora bude moci být udělena podnikům v různých regionech, a to s cílem snižovat rozdíly mezi těmito oblastmi.

Mapa regionální podpory tedy definuje, které regiony v ČR jsou způsobilé pro regionální podporu a zároveň stanovuje maximální možnou míru dotace pro tyto regiony, vyjádřenou jako procento způsobilých nákladů.

Na územích, které budou moci, podle revidovaných pokynů, čerpat vyšší investiční podporu (jinými slovy NUTS II) žije 87,76 % populace ČR. Tzv. znevýhodněnými regiony, které v důsledku mohou čerpat vyšší dotace na své investiční projekty, jsou Severozápad, Severovýchod, Střední Morava a Moravskoslezsko. Zde je HDP na obyvatele nižší než 75 % průměru EU. Ve Středních Čechách, na Jihozápadě a Jihovýchodě došlo k pozitivnímu ekonomickému vývoji, tím se míra podpory u těchto regionů v dalším období evropské regionální politiky snižuje.

Pro lepší orientaci jsme pro vás graficky rozlišili míry podpory. Tradičně se výše dotací odvíjejí od velikosti podniku.

Nová mapa regionální podpory ČR

  • Severozápad – malý podnik 60 %, střední podnik 50 % a velký podnik 40 %
  • Severovýchod, Moravskoslezsko a Střední Morava – malý podnik 50 %, střední podnik 40 % a velký podnik 30 %
  • Jihovýchod, Střední Čechy a Jihozápad – malý podnik 35 %, střední podnik 25 % a velký podnik 15 %

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. První konzultace je zcela zdarma!

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru