Otevřena výzva Programu pro excelenci v klastrech

01. 08. 2014

Program pro konkurenceschopnost podniků s důrazem na malé a střední podniky (COSME) 2014‑2020 otevřel novou výzvu pro podávání návrhů projektů v rámci programu pro excelenci klastrů. 

Cílem této výzvy je zejména posílení a zvýšení profesionality nabízených služeb klastrů v EU a s tím související podpora malých a středních podniků do nich zapojených. Výzva byla zveřejněna 29. července 2014 a její uzávěrka výzvy je 29. října 2014.

Program COSME má rozpočet 2,3 mld. € a podporuje podniky v oblasti lepšího přístupu k financím, podpory podnikání, přístupu k trhům, lepších podmínek pro vznik firem a růst. Program pro excelenci klastrů předkládá teprve první výzvu, která je zaměřena na podporu všech malých a středních podniků zapojených do klastrů v Evropské unii. Zájmové klastry jsou ochotné zlepšit své manažerské praktiky, stejně tak i konkurenční výhody nebo analytické schopnosti. Dále také poskytují kvalitní služby svým podnikům a to zejména zapojení kreativity do podnikání, lepší využívání a šíření klíčových technologií, pomoc při ochraně práv duševního vlastnictví a řešení otázek účinného využívání zdrojů v rámci svého klastru.

Celkový rozpočet pro tuto výzvu je ve výši 1,25 mil. Eur v maximální výši na jeden projekt 250 000 Eur. Dotace EU je omezena na 95 % způsobilých výdajů.

Další informace o této výzvě najdete zde.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru