Plánované změny systému investičních pobídek

15. 08. 2014

Se změnou systému investičních pobídek od 1. července 2014 stát zavádí určitá opatření, aby si v Česku udržel zahraniční investory. 

Nově chce zavést speciální ekonomické zóny, ve kterých by byla dostupná podpora na jedno nově vytvořené pracovní místo až ve výši 300 tisíc korun. V těchto zónách bude možné uplatnit osvobození od daně z nemovitosti až na deset let. Stát chystá vytvořit 5 specializovaných zón: Ostrava-Mošnov, Most-Joseph, Holešov, Dukla-Havířov, Horní Tošanovice.

Další chystanou změnou je podpora datových center a call center, které tvoří více než 500 pracovních míst. Mimo jiné se také rozšíří škála subjektů, které budou mot o investiční pobídky žádat vzhledem k zmírnění požadavků pro kvalifikaci. Další budoucí opatření vlády je rozšíření počtu regionů. V nichž bude poskytována hmotná podpora vytvářených pracovních míst a podpora rekvalifikace nebo školení nových zaměstnanců. Také dojde ke zvýšení dotace na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku z pěti na 12,5 % nákladů.

V loňském roce byla přislíbena podpora ve výši 14,9 miliardy korun pro investice v souhrnné výši 40 miliard korun. Tyto investice by měly přinést do České republiky 10 tisíc nových pracovních míst.

Vláda těmito změnami reaguje na rozhodnutí Evropské komise, kdy ve všech regionech kromě Prahy byla snížená veřejná podpora ze 40 % na 25 %. Díky Novele zákona o investičních pobídkách by mělo dojít k rychlejší návratnosti investičních projektů a zjednodušení celého systému pobídek tak, aby bylo české prostředí pro investory i nadále atraktivní.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru