Schválení dotací za 300 milionů v zásobnících projektů OPŽP

22. 08. 2014

88 projektů dostalo v důsledku akceleračních opatření novou šanci na realizaci, když ministr životního prostředí podepsal dne 19.8. 2014 rozhodnutí o udělení dotace z Operačního programu Životní prostředí 2007-2013.

Povede se tak snížit ztráta z nedočerpaných prostředků z původních 14 miliard korun na ztrátu pod 7 miliard korun. Došlo také k přesunutí některých finančních prostředků mezi prioritními osami.

V současné době se v zásobníku projektů eviduje více než 700 kvalitních projektů v hodnotě zhruba za 2,6 mld. Kč. Tyto projekty skončily s nižším bodovým ohodnocením než dříve uskutečněné projekty.

Vybráno bylo 8 žádostí z 50. výzvy (Prioritní osa 6), 4 žádosti z 58. výzvy (Prioritní osa 6) a 76 žádostí z 60. výzvy (Prioritní osa 3).

Žadatelé o dotaci musí splnit podmínku na realizaci a profinancování projektu a na zaslání žádosti o vyjmutí ze zásobníku projektů ještě v letošním roce. Harmonogram musí dodržet, aby jim Státní fond životního prostředí garantoval podporu. Poslední žádost o platbu musí být dodána do konce letošního přijímání žádostí o platbu. Z tohoto důvodu je žadatelům nabízena možnost využití institutu zálohových plateb.

Seznam projektů naleznete zde.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru