Středočeský kraj startuje v pořadí již druhou kotlíkovou výzvu

06. 08. 2014

Středočeský kraj jde po stopách Moravskoslezského a Ústeckého kraje a zahájí druhou kotlíkovou výzvu s alokací 80 milionů korun. Žadatelé ze Středočeského kraje tak mohou získat dotaci v maximální výši 60 tisíc korun na výměnu starého kotle za nový. Středočeský kraj tak již startuje v pořadí druhou výzvu. O první výzvu byl nebývalý zájem a v průběhu tří dnů byla celková dotace ve výši 40 mil. Kč vyčerpána 912 podanými žádostmi.

Dvě výzvy má za sebou také Ústecký kraj, který v roce 2013 alokoval 20 mil. Kč a v květnu roku 2014 30 mil. Kč. V květnu 2014 se přidaly další dva kraje a to Královehradecký a Plzeňský kraj. Největší výměna kotlů proběhla v Moravskoslezském kraji, kde byly již vyhlášeny 3 výzvy a souhrnně si žadatelé rozdělili 220 mil. Kč a bylo vyměněno téměř 4500 kotlů.

Ze strany Ministerstva životního prostředí je to již 9. výzva ze Společného programu na podporu výměny kotlů. Cílem tohoto programu je především snížit znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do tepelného výkonu 50 kW.

Poslední výzva byla již třetí v Moravskoslezském kraji, která byla zahájena 1. srpna 2014 a ukončení příjmu žádosti je stanoveno ke dni 31. 12. 2014 nebo v den vyčerpání alokace. Hned první den výzvy bylo přijato 162 žádostí. V Moravskoslezském Kraji je pod 3. výzvou alokováno 60 mil. Kč. Na rok 2014 je plánována ještě 4. výzva pro Moravskoslezský kraj.

Příjem žádostí o poskytnutí dotace pro celkově již devátou výzvu a druhou výzvu Středočeského kraje bude zahájen 8. září 2014. Administrace předložených žádostí bude rozdělena rovným dílem mezi Státní fond životního prostředí a Středočeský kraj.

Podmínky pro poskytnutí podpory zůstávají stejné jako u předchozích výzev. Výše podpory se liší od typu nového zařízení a pohybuje se v rozmezí od 15 tisíc korun za atmosférický kotel až do 60 tisíc korun za kotel na tuhá paliva s automatickým dávkováním paliva. Výše dotace pro různé typy kotlů se v budoucnu má měnit. Předpokládá se, že pod dotační podporou zůstanou jen technologicky nejvyspělejší kotle, které produkují nejméně škodlivých emisí.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru