Vláda schválila sedm z devíti programů pro čerpání peněz z EU

10. 07. 2014

Vláda na zasedání dne 9.7.2014 schválila sedm z devíti operačních programů pro programové období 2014-2020, přes které by Česko mohlo do roku 2020 čerpat peníze z EU.

Získat by mohlo 21,6 mld. euro (téměř 600 miliard korun). Schváleny byly programy Zaměstnanost, Životní prostředí, Doprava, Výzkum, vývoj a vzdělávání či Praha - pól růstu. Dále pak vláda přijala Program rozvoje venkova a Integrovaný regionální program. V pondělí 14. července se vláda vrátí ještě k programům Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a Technická pomoc.

S cílem zjednodušit čerpání připravilo ministerstvo jednotné metodické prostředí, které sjednocuje pravidla napříč operačními programy. Změny se tak projeví v praxi žadatelů. Všechny informace o fondech nově naleznou zájemci na jednom místě, podávání žádostí usnadní nový elektronický systém. Mimo jiné také dojde ke sjednocení terminologie napříč programy, žadatelé o podporu z více programů se tak nebudou setkávat s rozdílnými požadavky a postupy.

Česko musí návrhy operačních programů zaslat Evropské komisi do 17. července. Pak se bude vyjednávat o jejich konečné podobě a o Dohodě o partnerství. Během podzimu tohoto roku by mělo dojít ke schválení jak Dohody, tak všech operačních programů tak, aby Česko mohlo začít evropské finance čerpat začátkem příštího roku.  

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru