Vyhlášen pilotní projekt FTI a Innovation prizes

19. 08. 2014

Evropská komise představila novou výzvu nazvanou Fast Track to Innovation (FTI) a také nový nástroj H2020 – Innovation prizes ("inducement prizes"). 

První zmíněná výzva je v současné době jediným opatřením Horizontu 2020 poskytujícím financování projektů s potenciálním komerčním uplatněním nebo projektů čistě komerčních, které jsou vhodné pro návrhy z oblasti technologií nebo aplikací. Nyní má opatření Fast Track to Innovation podobu pilotního projektu a účast není omezena pouze na MSP, ale podniky musí být zapojené v malých konsorciích o velikosti tří až pěti organizací. Cílem této výzvy je urychlit cestu od myšlenky k trhu, stimulovat účast nových žadatelů o dotace pro výzkum EU a navýšit investice soukromého sektoru do výzkumu a inovací. Pro program FTI je vymezen rozpočet 200 mil. Eur pro období 2015 – 2016. Žádosti k FTI budou přijímány od 6. ledna 2015. 

Druhý zmíněný nástroj je součásti Horizontu 2020. Cílem tohoto nástroje je vyvolat revoluční řešení problémů evropské společnosti. Mezi tyto problémy je zařazena energetická bezpečnost, změna klimatu, stárnutí populace, veřejné zdraví, apod. V rámci této soutěže budou předána finanční ocenění za vyřešení jednotlivých výzev. Innovation prizes budou zahájeny na přelomu roku 2014/2015 s celkovým rozpočtem 6 miliónů EUR a budou pokrývat témata v oblasti zdraví, životního prostředí a ICT.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru