Využíváte vodu v průmyslu? Brzy budete moci žádat o dotaci na její úsporu.

01. 11. 2021

Chtěli byste ve vaší firmě efektivněji nakládat s vodou? Máte např. vysokou spotřebu vody ve výrobě a chcete ji snížit, nebo nahradit technologii výroby „bezvodnou“ alternativou? Nebo produkujete velké množství odpadní vody a rádi byste ji recyklovali? Řešením je dotace z programu Úspora vody v průmyslu.

Podmínkou získání dotace je předložení tzv. vodního auditu, který lze financovat z programu Poradenství.

Vodní audit

Komplexní analýza vodního hospodaření podniku, kterou lze nyní částečně financovat z programu Poradenství. Díky auditu můžete s vodou pracovat šetrněji a lépe se tak připravit na dopady sucha, které je poslední dobou stále častější. Získáte návrh opatření, která vám pomohou dosáhnout úspor ve vodním hospodaření.

Dotace na úsporu vody

Škála oblastí, na které lze získat podporu, je široká: například technologická řešení pro optimalizaci spotřeby, snižování ztrát nebo úplná eliminace vody ve výrobním procesu, cirkulace znečištěné a použité vody v další výrobě, filtrační technologie, využívání dešťové vody, zřizování vegetačních střech či retenčních nádrží a podobně. Mezi způsobilé výdaje pak patří stavební práce, technologie i služby.

Příklad mluví za vše

Inspirací vám může být společnost vyrábějící elektrotechnické komponenty, která se nenechala odradit nemalými náklady na podobná opatření a nákup technologií i stavební práce tak může financovat s pomocí dotace. Pomocí reverzní osmózy opětovně využívá vodu v procesu povrchové úpravy. Voda je téměř 100% recyklována a dochází k nulovému vypouštění. Kromě snížení nákladů na vodu a nezávislosti na dodávkách vody v období sucha tak posílila svou konkurenceschopnost a připojila se k mnoha firmám v ČR, které přemýšlí a fungují cirkulárně. Více o jejich projektu si můžete přečíst v case study na webu Cirkularnidotace.cz

Zaujala vás tato kombinace dvou dotačních programů? Rádi vám pomůžeme se v této oblasti lépe zorientovat a připravit vám veškerou dokumentaci. Navíc vás propojíme s odborníky na oběhové vodní hospodářství. Neváhejte a konzultujte s námi váš projekt! 

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru