Novinky

Nová podmínka pro získání dotace: Registr skutečných vlastníků

21. 05. 2018

Povinnost evidence skutečných majitelů právnických osob zapsaných do obchodního rejstříku a svěřenských fondů byla zavedena novelou zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob již v lednu. Nově je to ale také podmínka pro získání dotace. Ještě před podáním žádosti o dotaci v OP PIK musí žadatel zapsat do registru svého skutečného majitele.

Nové programy s mezinárodní spoluprací

21. 05. 2018

Pokud chcete navázat spolupráci  s nejlepšími výzkumnými týmy světa, získat zahraniční know-how či navázat nové zahraniční kontakty, jsou tyto programy určeny právě pro Vás. Jedná se o programy TA ČR na podporu výzkumu, vývoje a inovací, DELTA 2 a KAPPA, které byly nově schváleny. Využijte naši pomoc při získání dotace!

Aktualizace: Nová opatření u výzev OPPIK

21. 05. 2018

Žadatelé o dotace z programu OP PIK musí nově ještě před podáním žádosti splnit tyto tři povinnosti: zveřejnit účetní závěrky, registrovat společnost v Registru skutečných majitelů, a pokud se jedná o spol. s r. o., nemít k podílům společníků vydán kmenový list. Pokud plánujete podat žádost o dotaci, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poskytneme komplexní poradenství.

2. veřejná soutěž Programu ÉTA je již vyhlášena

10. 05. 2018

Technologická agentura České republiky vyhlásila druhou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji pro Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA. V této veřejné soutěži se předpokládá rozdělení 116 mil. Kč mezi příjemce.

Programy EXPANZE a ÚSPORY ENERGIE byly rozšířeny

08. 05. 2018

Od 1. května 2018 mohou podnikatelé prostřednictvím programu Expanze nově financovat nejen nákup strojů, zařízení a technologií, ale také pořízení a rekonstrukci nemovitostí. Z programu Úspory energie pak budou moci podnikatelé získat bezúročný úvěr už od 800 tisíc korun na své projekty, které povedou minimálně k 10% úspoře energie. Čerpání úvěru v obou těchto projektech je podmíněno současným čerpáním komerčního úvěru v minimální výši 20 % způsobilých výdajů projektu.

Problém v čerpání Evropských dotací v IT sektoru

03. 05. 2018

Od roku 2015, kdy byla vyhlášena první výzva v Operačním programu pro podnikání a inovace (OP PIK) ICT a sdílené služby, byly podnikům neoprávněně vypláceny evropské dotace. Nyní hrozí, že je budou muset vracet.

Prodloužení termínu dotačního programu TRIO a navýšení rozpočtu

03. 05. 2018

Dotace na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje bude možné čerpat o jeden rok déle. Konkrétně se program prodlouží do konce roku 2022 a jeho rozpočet se zvýší ze stávajících 3,7 mld. Kč na téměř 6,1 mld. Kč. Vyhlášení čtvrté veřejné soutěže je plánováno na září tohoto roku a bude na ni k dispozici cca 1,65 mld. Kč.

Plánované výzvy Aplikace a Inovace již v červnu

01. 05. 2018

Během červnaje plánováno vyhlášení dvou výzev v rámci Operačního programu podnikání a inovace (OP PIK). 

Plánované vyhlášení programu ÉTA

30. 04. 2018

Technologická agentura ČR plánuje na 9.5.2018 vyhlášení 2. veřejné soutěže v Programu ÉTA.

Program čistá energie Praha 2018

30. 04. 2018

Vlastníte nebo užíváte byt na území hl. m. Prahy a plánujete přeměnu topného systému z tuhých paliv na ekologická, náhradu plynových nebo elektrických lokálních topidel centrálním vytápěním, anebo výměnu dožívajícího plynového kotle za nový, kondenzační?

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Nahoru