Avizované vyhlášení programu THÉTA je zde!

18. 10. 2018

Byla vyhlášena 2. veřejná soutěž v programu na podporu aplikovaného výzkumu experimentálního vývoje ainovací v oblasti energetiky.

Program je zaměřen na podporu projektů, jejichž výsledky přispějí k celkové modernizaci energetického sektoru. Podpořit tak můžete své výzkumné aktivity přinášející nové technologie a systémové prvky s vysokým potenciálem pro rychlé uplatnění v praxi. Konkrétně můžete čerpat příspěvek na osobní náklady pracovníků podílejících se na vývoji, náklady na nástroje, přístroje a vybavení či jiné přímé a režijní náklady. 

Soutěžní lhůta začíná dnem 18. 10. 2018 a končí dnem 29. 11. 2018.

Změny oproti předchozí veřejné soutěži:

  • Nepřímé náklady (režie) vzniklé v přímé souvislosti s řešením projektu lze vykazovat dle následujících metod: vykazování skutečných nepřímých nákladů, tzv. metodou „full cost“; na základě pevné sazby, tzv. metodou „flat rate“, lze vykazovat do výše 20 % ze součtu skutečně vykázaných osobních nákladů a ostatních přímých nákladů příjemce v příslušném roce.
  • Byly aktualizovány prioritní výzkumné cíle v rámci diskuze s vybranými subjekty státní správy.
  • Aplikační garant - V každém návrhu projektu musí být alespoň jeden aplikační garant - ať už interní nebo externí, aplikačních garantů může být i více, a to dle stanovených pravidel.

Více o programu si přečtěte zde. Neváhejte se na nás obrátit, pokud chcete vědět více podrobných informací o podmínkách čerpání podpory a konkrétní termíny pro podávání žádostí.

 

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru