Budoucnost dotací pro velké podniky? Velmi nejistá!

01. 03. 2018

Současná situace bohužel nasvědčuje tomu, že dotační podpora pro velké podniky se v oblasti výzkumu a vývoje chýlí ke konci. 

Dle aktuálních informací dojde v rámci OP PIK, konkrétně prioritní osy 1 - Rozvoj výzkumu a vývoje, k velkému omezení podpory pro velké podniky. Nadcházející výzvy tak počítají buď s přímým vyloučením velkých podniků, případně výraznému omezenení jejich možností. 

Nadcházející V. výzva programu Potenciál, jejíž termín vyhlášení je stále nejasný, tak zřejmě bude bude bez účasti velkých podniků, ačkoli v předpokládaném harmonogramu omezení nebylo stanoveno. V úvahu přichází pouze možnost spolupráce v podobě konsorcií s malými a středními podniky, přičemž právě MSP budou muset být hlavním žadatelem. Pro tento předpoklad nahrává i fakt, že došlo k navýšení alokace pro velké podniky v rámci III. výzvy. Vzhledem k tomu, že však navýšení bylo realizováno zpětně a žadatelé tak již započali realizaci svých projektů a úhradu výdajů, řada velkých podniků tak nemůže své plánované výdaje uplatit, případně pouze částečně.

Stejně tak se toto omezení bude s nějvětší pravděpodobností týkat V. výzvy programu Inovace, VI. výzvy programu Aplikace, jejichž vyhlášení je plánováno na červen tohoto roku, i zbývajících výzev celé první prioritní osy

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru