Budoucnost OPPIK

29. 10. 2018

Přinášíme vám přehled dění, které nás čeká v nejbližších měsících a letech v OP PIK a nahlédneme i do nového programového období 2021+.

V následujících letech se plánuje MPO navrátit k dřívějšímu modelu externích hodnotitelů projektů. Zároveň by mělo dojít ke zvýšení kontrolní činnosti splnění definice malého a středního podniku. Dalším plánem je navýšení kapacity Agentury pro podnikání a inovace a zkvalitnění jejích služeb.

U programů, kde ještě nebyla vyčerpána celková alokace jsou plánovány poslední výzvy, jejich přehled naleznete níže. Naopak do programů, o které je vysoký zájem a kde je již vyčerpáno (například Nemovitosti), můžeme ještě očekávat přísun financí z jiných programů, kde není zájem tak vysoký.

Ještě letos je v plánu vyhlášení výzvy v programech Technologie pro začínající podniky, Inovační vouchery a Proof of concept, Marketing a Tvorba nových ICT řešení. V prvním čtvrtletí 2019 by nás měly čekat výzvy v programech Partnerství znalostního transferu a ve vybraných ITI oblastech také Aplikace a Potenciál. Druhé čtvrtletí bude ve znamení Inovací, ve třetím čtvrtletí je v plánu program Aplikace a na konci roku, pokud nebude vyčerpána alokace, opět Proof of concept. V roce 2020, pokud ještě zbydou finance, bychom mohli opět očekávat výzvu v Aplikacích.

Do programu Nemovitosti je plánováno realokovat další finance, nové výzvy bychom tedy mohli očekávat i zde. Menší změny v podmínkách nás čekají v plánované výzvě programu Poradenství

O nedávno vyhlášené výzvy v programech Školicí střediska, Datová centra a Centra sdílených služeb není příliš velký zájem, je tedy stále možnost přihlásit váš projekt. 

Co se týče plánů na nové programové období začínající rokem 2021, stále není úplně jasno. Ve hře jsou dvě varianty, kde by MPO mělo mít svůj vlastní operační program – v případě že bude schváleno celkem 5 operačních programů), nebo bude vytvořen společný operační program MPO a MŠMT – v případě, kdy budou schváleny pouze 3 operační programy. Finální rozhodnutí bychom se měli dozvědět do konce roku.

Neváhejte se na nás obrátit, pokud máte o některý z programů zájem. Rádi vám pomůžeme s přípravou vašeho projektu.

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru