Dva dotační programy na spolupráci s výzkumnými organizacemi

04. 01. 2019

Od začátku ledna je možné podávat žádosti do dvou výzev, které si kladou za cíl podpořit malé a střední podniky formou spolupráce s výzkumnými organizacemi nebo certifikovanými zkušebnami.

Podniky tak mohou využít znalostí, zkušeností a know-how, které samy nemají, v programu Inovační vouchery nebo si nechat vypracovat studii proveditelnosti svého projektu v programu Proof of concept.

Inovační vouchery

Můžete zlepšit a zefektivnit vaše inovační aktivity s pomocí podpory 50 000 – 299 999 Kč. Dotaci lze využít na úhradu nákladů spojených s využitím služeb výzkumných organizací a certifikovaných zkušeben (například měření, diagnostika, testování, zkoušky, rozbory, analýzy, ověřování, certifikace výrobku). Více o tomto programu se dozvíte zde.

Proof of concept

Pokud byste rádi nejdříve ověřili technickou proveditelnost a tržní potenciál vašeho výzkumného projektu, můžete na vypracování studie proveditelnosti využít dotace až 10 mil. Kč. Z dotace lze hradit osobní náklady pracovníků, náklady na nástroje, přístroje a vybavení v podobě daňových odpisů, konzultační a externí odborné služby, náklady na získání a uznání patentů a licencí a další. Získaná studie proveditelnosti bude sloužit jako podklad pro realizaci další možné fáze vašeho projektu. Podrobnosti k programu si přečtěte zde.

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru