Financujte výzkum a vývoj z nového programu TREND!

06. 03. 2019

Program zaměřený na podporu výzkumu a vývoje například v oborech digitálních technologií, umělé inteligence či Automotive, který navazuje na ukončené programy TRIO a EPSILON, bude spuštěn již v květnu tohoto roku.

Podpořeny mohou být projekty společností, které zatím s průmyslovým výzkumem, experimentálním vývojem a inovacemi nemají zkušenosti a díky tomuto programu své VaV aktivity nastartují. Zároveň se ale mohou zapojit i technologičtí lídři, kteří chtějí své VaV aktivity posunout na vyšší úroveň.

Novinkou je, že projekt může podnik realizovat i samostatně – spolupráce s výzkumnou organizací je možná, nikoli však povinná. Dalším velmi důležitým aspektem programu je jeho financování převážně z národních zdrojů, podpořeny tak mohou být i subjekty z Prahy.

Program se zaměřuje zejména na projekty rozvíjející nové technologie a materiály zvyšující míru automatizace a robotizace a využití digitálních technologií. Dotýká se tak témat jako jsou moderní způsoby výroby a plánování, rozvoj digitalizace v průmyslu a službách, nové technologie v Automotive, ale i inovace v oblasti získávání druhotných surovin.

Čerpejte tak podporu kupříkladu na výzkum a vývoj přelomové technologie, která výrazně přispěje k robotizaci výroby. Uveďte výsledek do praxe a pronikněte na nové trhy díky celkovému rozpočtu programu ve výši 15 mld. Kč. Financovat můžete náklady na mzdy zaměstnanců, náklady na přístroje a vybavení (formou daňových odpisů), náklady na služby a subdodávky a další. Podrobnosti o programu čtěte zde.

Pokud byste se rádi dozvěděli více informací, neváhejte a kontaktujte nás a sjednejte si bezplatnou konzultaci.

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru