I v budoucnu se můžeme těšit na podporu inovací!

23. 05. 2019

Vláda schválila návrh nového programu The Country of the Future.

V příštích letech se tak můžeme těšit na pokračování podpory nových, vysoce inovativních podnikatelských aktivit, které jsou založeny na moderních způsobech výroby, plánování, řízení i distribuce produktů. Zaměřena bude zejména na Průmysl 4.0, tedy kupříkladu prvky automatizace a robotizace. Program cílí jak na začínající, tak i ostatní malé a střední podniky a nejnovější trendy digitální společnosti.

Podpora bude směřovat do tří oblastí:

 1.  Chytré investice

Tento podprogram zahrne podporu usnadnění robotizace, automatizace a prosazování inovací ve firmách, a to zejména v oblastech klíčových trendů (umělá inteligence, kosmické technologie laserové technologie, obranné technologie, nanotechnologie, biotechnologie, energeticky úsporná řešení, chemické technologie).

Dále také podpoří zavádění výsledků projektů z programů VaVaI, především technologická řešení a inovace v oblasti automatizace, robotizace, umělé inteligence. Účelová podpora naváže na programy VaV administrované na TAČR (primárně na TREND) a také na OPPIK (Aplikace, Potenciál, Proof of Concept) s cílem zajistit urychlené zavedení výsledků těchto programů do sériové výroby firem skrze investiční náklady. 

 2.  Národní start-up a spin-off prostředí

Zaměřené na posílení investičního prostředí pro podporu motivace k zakládání a financování nových inovačních podnikatelských projektů.

 3.  Digitální stát, výroba a služby

Smyslem podpory je zajistit financování přípravy projektů Digital Innovation hubs a následně rozvoje jeho služeb podle potřeb strategie Digitální Česko.

V období 2020-2027 by měla být vyhlášena čtyři kola veřejných soutěží. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru