Novela zákona o investičních pobídkách – co se změnilo?

01. 10. 2019

Začátkem září vešla v účinnost novela zákona o investičních pobídkách, která tvoří zcela nový základní rámec pro poskytování investičních pobídek.

První razantní změnou je osekání zákona jako takového. Novela vytváří ze zákona základní kostru, průvodce procesem udělení investiční pobídky, ovšem konkrétní hodnoty všeobecných podmínek pro udělení investiční pobídky jako takové budou nově nastaveny vládním nařízením, které tak umožní flexibilně reagovat na potřeby trhu a hospodářskou situaci.

Oproti předchozí úpravě, kdy vláda dávala souhlas jen u tzv. „strategických investičních akcí“, bude nově vláda muset schválit všechny žádosti o investiční pobídku.

Pozitivní změnou je zrušení podmínky tvorby pracovních míst u investic do výroby, neboť u předchozí úpravy nesplnění této podmínky fakticky zamezovalo její poskytnutí.

S novelou také přichází vstřícný přistup k malým a středním podnikům, v jejich případě se požadované investice a počty vytvořených pracovních míst sníží na polovinu, žádat o investiční pobídku tak nikdy nebylo pro malý či střední podnik výhodnější.

Celkově je změna zákona zaměřená na zvýšení konkurenceschopnosti České republiky, s cílem podporovat zejména projekty s vyšší přidanou hodnotou a zpřístupnit investiční pobídky více i malým a středním podnikům.

 

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru