OP PIK – ve třetí čtvrtině období vyčerpána pouze pětina dotací

18. 04. 2019

Nejvýznamnější dotační nástroj pro podnikatele vázne – jaká je to zpráva pro podnikatele?

OP PIK měl ke konci února podle statistiky MMR v podepsaných právních aktech jen 54 % z celkové alokace, která činí zhruba 105 mld. Kč. Skutečně proplaceno je pouhých 17 % alokace OP PIK. V porovnání s ostatními operačními programy se jedná o jeden z nejhorších výsledků.

Nejnižší průběh čerpání vykazuje především PO 3 zaměřená na úspory energie, která má v právním aktu 31 %, proplaceno je jen 9 % alokace. Největší podíl v právním aktu má PO 1 orientovaná na výzkum a vývoj (60 % alokace) a nejvíce proplacených prostředků (22 %) pak má PO 2 s dotačními prostředky pro malé a střední podniky.

V současné době se plánují další realokace finančních prostředků do programů, které reflektují zájem žadatelů zaměřených zvláště na výzkum a vývoj či malé a střední podniky. S tímto přístupem lze očekávat, že podniky budou moci využít příležitostí na získaní dotací i v následujících letech.

Pokud chcete využít dotačních příležitostí i nyní, neváhejte nás kontaktovat. 

CHCI KONZULTACI ZDARMA

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru