Přehled aktuálních dotačních programů

10. 10. 2018

Pokud chcete podpořit vaše podnikání z evropských dotací, nyní je nejvyšší čas. Aktuální dotační období se chýlí ke konci a s ním i neopakovatelná příležitost právě pro vás.

Finance můžete čerpat např. na vývoj a inovace vašich produktů a služeb, mzdy pracovníků, zateplení budov a úspory energií, výstavbu a modernizaci školicích prostor, datová centra či IT služby a další. Připravili jsme přehled jednotlivých dotačních programů, abyste se mohli lépe zorientovat. 

V mnoha aktuálně vyhlášených programech je zatím přihlášeno velice málo projektů. Pro zajímavost uvádíme například program Potenciál, kde je přihlášen pouze JEDEN projekt s požadovanou částkou 30 000 000 Kč (celková alokace na tuto výzvu je 1 300 000 000 Kč), program Inovace, kde je přihlášeno 16 projektů v požadované výši 230 904 122 Kč (alokace je 2 700 000 000 Kč) nebo program Aplikace, kde je podáno 10 projektů s částkou 125 426 344 Kč (alokace je 1 600 000 000 Kč).

POTENCIÁL – dotace na investici do nových výzkumných a vývojových technologií, souvisejícího nehmotného majetku a doplňkově i do budova pozemků. Program je určen pro malé, střední či velké podniky.

INOVACE – dotace na pořízení výrobních technologií, které umožní realizovat inovaci produktu a inovaci výrobního procesu.  Program je určen pro malé, střední či velké podniky.
NEMOVITOSTI – dotace na rekonstrukci zastaralé, prostorově a technicky nevyhovující budovy či brownfieldu pro vaše podnikání. Program je určen pro malé a střední podniky.
TECHNOLOGIE-PRŮMYSL 4.0. – dotace na výzkumný či vývojový projekt zaměřený na technologie využívající nebo podporující prvky robotizace, virtuální reality, specializovaných CAD a dalších oblastí. Program je určen pro malé a střední podniky.

APLIKACE – dotace na mzdy vývojových pracovníků a další provozní náklady vašich výzkumných a vývojových projektů. V případě spolupráce s výzkumnou organizací lze žádat o dotaci i na náklady vašeho partnera. Program je určen pro malé, střední či velké podniky. 
TRIO – dotace na provozní náklady a mzdové náklady vývojových pracovníků
v oblastech jako je např. fotonika, nanoelektronika, nanotechnologie, průmyslové biotechnologie, pokročilé materiály či pokročilé výrobní technologie pro malé, střední či velké podniky, které řeší projekt v účinné spoluprácis alespoň jednou výzkumnou organizací.
EPSILON – dotace na projekty aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Financovat lze osobní náklady pracovníků, náklady na nástroje, přístroje a vybavení v podobě odpisů, subdodávky a další. Program je určen malým, středním i velkým podnikům, ale také výzkumným organizacím.
ZÉTA – dotace na osobní či provozní náklady vašeho výzkumného projektu
se zapojením mladých vědců, jehož výsledek bude mít vysoký potenciál pro rychlé uplatnění v nových produktech, výrobních postupech či službách. 
ÉTA – dotace na osobní či provozní náklady nebo náklady na přístroje a vybavení vašeho výzkumného projektu se zaměřením na humanitní vědy. Program je určen malým, středním i velkým podnikům, ale také výzkumným organizacím.
THÉTA – dotace na osobní či provozní náklady nebo náklady na přístroje a vybavení vašeho výzkumného projektu v oblasti energetiky. Program je určen malým, středním i velkým podnikům, ale také výzkumným organizacím.

VÝVOJ NOVÝCH ICT ŘEŠENÍ – dotace na mzdové náklady nových pracovníků a provozní náklady ve vývoji nových softwarových řešení. Program je určen pro malé, střední či velké podniky.
CENTRA SDÍLENÝCH SLUŽEB – dotace pro vznik či expanzi center sdílených služeb, konkrétně na osobní náklady nových pracovníků, hardware a software, nájemné či služby expertů. Program je určen pro malé, střední či velké podniky.
ŠKOLICÍ STŘEDISKA – dotace na vybudování či modernizaci vlastních školicích prostor a jejich vybavení pro malé a střední podniky.
DATOVÁ CENTRA – dotace na vznik vlastních či komerčních datových center – pořízení IT infrastruktury ale i pořízení pozemků, budov či staveb. Program je určen pro malé, střední či velké podniky.
MARKETING – dotace na náklady spojené s účastí na zahraničních veletrzích, např. pronájem, zřízení a provoz stánku, doprava vystavovaných exponátů, marketingové propagační materiály pro malé a střední podniky.

ÚSPORY ENERGIE – dotace na zavádění energeticky úsporných opatřeníve vašem podniku. Podporovány jsou investice vedoucí ke snížení energetické náročnosti, např. výměna technologií na rozvod elektřiny, plynu a tepla. Program je určen pro malé, střední či velké podniky.
NÍZKOUHLÍKOVÉ TECHNOLOGIE – ELEKTROMOBILITA – dotace na pořízení elektromobilů i dobíjecích stanic pro malé, střední i velké podniky.
NAKLÁDÁNÍ S ODPADY – dotace na výstavbu nebo modernizaci zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů pro podnikatelské subjekty, města či obce.
PROOF OF CONCEPT – dotace na studii proveditelnosti výzkumného projektu, jehož cílem je zavedení nového výrobku či služby na trh pro malé či střední podniky.
INOVAČNÍ VOUCHERY – dotace na poradenské, expertní a podpůrné služby výzkumných organizací pro inovační aktivity malých a středních podniků.

V naší společnosti dbáme na osobní přístup, rádi vám tedy poskytneme bezplatnou konzultaci, kde vám poradíme, jaký dotační program je pro vás vhodný. Díky našim zkušenostem nejen v oblasti dotací jsme schopni zajistit vám komplexní služby při přípravě projektu a jeho následném řízení. Naší klíčovou přidanou hodnotou je kvalita práce a osobní zájem o spokojenost klienta. Budeme rádi, pokud se o kvalitě našich služeb přesvědčíte i vy. 


Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru