Program TREND: Nová možnost podpory výzkumu a vývoje!

04. 01. 2019

Na první veřejnou soutěž v tomto programu se můžeme těšit již v roce 2019.

Jedná se o další národní program, který se zaměří na podporu výzkumu a experimentálního vývoje. Vznikl jako rezortní program Ministerstva průmyslu a obchodu, implementován však bude Technologickou agenturou ČR.

Lze jej považovat za nástupce programu TRIO, bude tak vycházet především z jeho podmínek. Zaměřením však odpovídá i programu EPSILON, a proto bylo nakonec rozhodnuto o zrušení vyhlášení další soutěže tohoto programu, které bylo plánováno na počátek tohoto roku. 

Program TREND se jednak zaměří na prvotní nastartování vývojových a inovačních aktivit firem, které nemají s realizací ani nákupem VaV aktivit předchozí zkušenosti (nováčci). Druhou podporovanou skupinou jsou ale také firmy, které chtějí dosavadní výzkumné a vývojové aktivity dále rozvíjet – tedy na technologické lídry. Novinkou je, že projekt může podnik realizovat i samostatně – spolupráce s výzkumnou organizací je možná, nikoli však povinná.

Jedná se o velmi důležitý program pro podnikatelskou sféru, který má motivovat k pronikání na nové trhy, i zavádění výsledků do praxe.

Zaměřen je na následující oblasti:

  • Moderní způsoby výroby, plánování a řízení a distribuce na základě Průmyslu 4.0 (automatizace a robotizace)
  • Digitalizace a její využití v průmyslu a službách
  • Nové technologie v Automotive a dalších klíčových aplikačních odvětvích
  • Oběhové hospodářství

Způsobilými náklady jsou:

  • Osobní náklady  
  • Náklady na nástroje, přístroje a vybavení (ve formě daňových odpisů)  
  • Náklady na služby  
  • Další náklady nebo výdaje

Upřesněny budou v rámci veřejných soutěží.

Celkové výdaje programu jsou stanoveny na 15 miliard korun během osmi let, bude se tak jednat o velmi významný program s rekordními výdaji. První veřejná soutěž programu je prozatím plánována na druhé čtvrtletí roku 2019. 

O dalších aktualitách týkajících se tohoto programu vás budeme informovat.

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru