Významné novinky v podpoře výzkumu a vývoje - program Aplikace!

26. 06. 2019

Další plánovaná výzva programu Aplikace přinese významné pozitivní novinky!

Pro žadatele, kteří by rádi čerpali podporu na své výzkumné a vývojové projekty z programu Aplikace, čeká velmi příjemné překvapení. Nová plánovaná výzva by totiž měla přinést hned několik zvýhodnění a pozitivních novinek!

Čeká nás maximální výše dotace až 80 mil. Kč (v současnosti jen 40 mil. Kč) a vyšší podpora pro výzkumné organizace, a to ze stávajících 75 % na 85 %. Velmi pozitivní zprávou je také to, že budou moci žádat i velké podniky, a to bez nutnosti cílit projekt na životní prostředí či spolupracovat s MSP! 

To ale není vše, nová výzva s sebou přinese i významné snížení administrativní zátěže při přípravě a realizaci projektů, a to díky:

  • Souhrnnému rozpočtu za projekt bez rozdělení do jednotlivých etap
  • Novým zjednodušeným tabulkám mzdových nákladů
  • Zjednodušenému souhrnnému vykazování nákladů do 10 tis. Kč

Zároveň bude konečně řešena i otázka zvyšujících se mezd na projektech, která byla vzhledem k narůstání průměrných mezd na pozice často vytýkána. Průměrné mzdy se budou nově kontrolovat s celorepublikovým průměrem z pololetí předcházejícího, za které jsou mzdové náklady nárokovány. Tato kontrola tak bude reflektovat změny na trhu práce v reálném čase, jelikož žádost mohla být podána až 3 roky před podáním žádosti o platbu. 

Neváhejte tak využít jedinečné šance a požádejte o podporu i pro svůj projekt!

 

  CHCI KONZULTACI ZDARMA    

Díky nám se zorientujete v možnostech získání podpory ve formě dotace EU či investiční pobídky pro vaše podnikání. Pomáháme projektům, které mají smysl. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru