NÍZKOUHLÍKOVÉ TECHNOLOGIE - ELEKTROMOBILITA

Chcete se zapojit do trendu elektromobility? Plánujete ve svém podnikání využívat elektromobily? Z programu Nízkouhlíkové technologie lze získat dotaci na pořízení elektromobilů i dobíjecích stanic. Kontaktujte nás pro podrobné informace o podmínkách čerpání podpory a termínech pro podávání žádostí

PODPOROVANÉ AKTIVITY

  • pořízení elektromobilu – podporované kategorie silničních vozidel jsou: L (motocykly a čtyřkolky), M1 (osobní), M2 a M3 do 7,5t (minibus), N1 a N2 do 12 t (nákladní), EREV (Extended Range Electric Vehicle, elektromobil s rozšířeným dojezdem), BEV (bateriové elektrické vozidlo)
  • pořízení nabíjecích (neveřejných) stanic

ZPŮSOBILÉ VÝDAJE

  • dlouhodobý hmotný majetek – vozidla, dobíjecí stanice (stroje a zařízení, stavby, inženýrské sítě, inženýrská činnost, projektová dokumentace)
  • dlouhodobý nehmotný majetek – nezbytně nutný k provozování investice

Majetek musí být nový (doposud neodepisovaný).

MÍRA A VÝŠE PODPORY

Minimální výše dotace 250 tis. Kč a maximální do výše dle pravidel veřejné podpory de minimis, ale zároveň u elektromobilu kategorie M1 není způsobilá pořizovací cena vyšší než 1 250 000,- Kč bez DPH.

kategorie vozidla

výše způsobilých výdajů z celkové ceny elektromobilu (%) 

Malý podnik

Střední

podnik

Velký podnik

M1

30 %

25 %

20 %

L, M2, M3, N1, N2,

40 %

35 %

30 %

 

ŽADATEL

  • malé, střední a velké podniky

PODMÍNKY PROGRAMU

  • projekt musí být realizován na území ČR mimo území hl. města Prahy
  • projekt nesmí být zahájen před datem podání žádosti o podporu 
  • projekt má povinnost realizovat diseminační aktivity (např. článek v tisku, informace na webu, zhotovení letáku/brožury, polepka auta (logo EU), účast na tematické konferenci/semináři)


CHCI KONZULTACI ZDARMADíky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru