Nová cirkulární textilní výzva v programu LIFE

17. 01. 2022

Na konci loňského roku byla vyhlášena nová výzva v rámci unijního programu LIFE. Tento program podporuje projekty v oblasti ochrany přírody a krajiny, životního prostředí a klimatu v celé EU.

Výzva spadá do pod-programu "Oběhové hospodářství a kvalita života“ a je zaměřena na zlepšení sledovatelnosti vývozu použitého textilu/textilního odpadu a zlepšení recyklace textilního odpadu v rámci EU.

Projekt podpořený tímto programem by se měl zaměřit na export a recyklaci textilu. Cílem je zejména vypracování technických kritérií pro třídění použitého textilu a textilního odpadu a podrobné zmapování probíhající přepravy použitého textilu a textilního odpadu z EU. V rámci recyklace je pak cílem usnadnit rozvoj a konsolidaci oddělených sběrných a recyklačních kapacit a vytvoření koordinačního rámce pro zajištění přeshraniční součinnosti mezi centry pro recyklaci textilu.

Na výzvu je alokováno 1 000 000 € a počítá se s až 90 % mírou spolufinancování EU. Uzávěrka žádostí je 10. března 2022.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru