Oblasti podpory z Národního plánu obnovy

16. 01. 2022

První výzvy se připravují a další budou následovat, a to i pro Prahu! Netrpělivě očekáváme jejich vyhlášení - je tedy třeba se včas připravit. O které oblasti se jedná?

Úspora vody v průmyslu

Chtěli byste ve vaší firmě efektivněji nakládat s vodou? Máte např. vysokou spotřebu vody ve výrobě a chcete ji snížit, nebo nahradit technologii výroby "bezvodnou" alternativou? Nebo produkujete velké množství odpadní vody a rádi byste ji recyklovali? Řešením je dotace z programu Úspora vody v průmyslu. Můžete získat dotaci například na zavedení technologického řešení pro optimalizaci spotřeby vody, technologie chlazení či recyklaci vody v různých průmyslových odvětvích. Podpořeno bude i zřizování vegetačních střech či retenčních nádrží.

  • všechny velikosti podniků po celé ČR
  • podmínkou je zpracovaní vodního auditu

Cirkulární řešení v podnicích

Chcete zpracovávat vlastní odpadový materiál a dále ho používat ve výrobě? Dotace může pokrýt pořízení nebo investice do inovativních technologií na získávání, zpracování a využívání druhotných surovin a výrobky s jejich obsahem, snížení materiálové náročnosti výroby, recyklace odpadů či zavádění ekodesignu.

  • všechny velikosti podniků po celé ČR

Fotovoltaika

Plánujete nákup fotovoltaických panelů na střechy svých provozoven? Dotace může pokrýt výstavbu fotovoltaické elektrárny včetně bateriových systémů na podnikatelských budovách a přístřešcích určených např. pro automobily, stavební techniku a podobné.

  • všechny velikosti podniků po celé ČR
  • podpořeny budou projekty do 1 MW
  • míra podpory: 35% u FVE a 50% u akumulace

Elektromobilita

Zapojte se do trendu elektromobility díky výzvě podporující nákup elektromobilů a výstavbu potřebné infrastruktury. Podpořen může být nákup osobních i užitkových vozů či pořízení nabíjecích stanic.

  • všechny velikosti podniků po celé ČR
  • dotace max. 60 % z rozdílu ceny elektromobilu a klasického vozidla

Digitální transformace podniků

Je vaším záměrem digitalizovat a zefektivnit výrobu, chod služeb, skladové hospodářství, práci na dálku či logistiku ve vaší firmě? Financování využijete na zvýšení úrovně digitálních procesů ve vašem podniku. Zavést lze například prvky rozšířené a virtuální reality či umělé inteligence, pokročilé softwarové nástroje, informační systémy a chytré senzory.

  • výrobní i nevýrobní podniky všech velikostí po celé ČR
  • míra podpory dle regionální mapy, podpora de minimis

Oblasti podpory jsou široké, věříme tedy, že i vašemu podniku můžeme pomoci získat finanční podporu z NPO. Pokud chcete, aby vám neunikla žádná novinka, která se NPO týká, přihlaste se k odběru našeho newsletteru:

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru