Novinky

Ať vám neutečou novinky z dotačního světa

Chcete se stát součástí dotačního světa a mít přehled o všech novinkách, které pro Vás připravuje náš tým MIDA? Přihlašte se k našemu měsíčnímu newsletteru, ať vám nic neunikne!


Přihlášením souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Více času na přípravu projektu do TRENDU!

18. 01. 2022

Vyhlášení Trendu bylo odloženo, ale nezoufejte a využijte získaný čas ke kvalitní přípravě.

Přehled dotačních příležitostí v roce 2022

17. 01. 2022

Rok 2022 bude nabitý novými dotačními programy a ač některé termíny výzev nejsou stále stanoveny, připravily jsme pro vás alespoň přehled všech příležitostí, které v následujícím roce očekáváme. S námi vám žádná příležitost neunikne!

Nová cirkulární textilní výzva v programu LIFE

17. 01. 2022

Na konci loňského roku byla vyhlášena nová výzva v rámci unijního programu LIFE. Tento program podporuje projekty v oblasti ochrany přírody a krajiny, životního prostředí a klimatu v celé EU.

Oblasti podpory z Národního plánu obnovy

16. 01. 2022

První výzvy se připravují a další budou následovat, a to i pro Prahu! Netrpělivě očekáváme jejich vyhlášení - je tedy třeba se včas připravit. O které oblasti se jedná?

Zacházení s vodními zdroji – mezinárodní výzva Water4All

10. 01. 2022

Začátkem roku 2022 bude vyhlášena mezinárodní výzva Evropského partnerství Water4All k předkládání výzkumných a inovačních projektů na téma „Management of water resources: resilience, adaptation and mitigation to hydroclimatic extreme events and management tools.“

Využíváte vodu v průmyslu? Brzy budete moci žádat o dotaci na její úsporu.

03. 01. 2022

Chtěli byste ve vaší firmě efektivněji nakládat s vodou? Máte např. vysokou spotřebu vody ve výrobě a chcete ji snížit, nebo nahradit technologii výroby „bezvodnou“ alternativou? Nebo produkujete velké množství odpadní vody a rádi byste ji recyklovali? Řešením je dotace z programu Úspora vody v průmyslu.

Finance na elektromobily a dobíjecí stanice

02. 01. 2022

Budoucnost dopravy je v elektrickém pohonu a k urychlení této transformace se podnikatelé mohou opět těšit na vyhlášení výzvy na nákup elektromobilů a výstavbu potřebné infrastruktury.

V listopadu byly otevřeny první výzvy nového programu Digitální Evropa

27. 12. 2021

Program Digitální Evropa cílí jako první program EU na urychlení obnovy a podporu digitální transformace Evropy. 

Až devadesátiprocentní podpora pro žadatele z Prahy na projekty vývoje, výzkumu a inovací!

22. 12. 2021

Byl vyhlášen dotační program na podporu žadatelů sídlících v metropoli. Zažádejte si až o 900 tisíc korun na přípravu a rozvoj vašeho projektu.

Podpora spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a podniky

15. 12. 2021

Byla vyhlášena nová veřejná soutěž programu Národní centra kompetence na podporu posílení dlouhodobé spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a podniky!

TREND pro lídry očekáváme ještě letos!

14. 12. 2021

Vyhlášení oblíbeného dotačního programu podporujícího automatizaci, robotizaci a digitální technologie je plánováno na 22. prosince. Není tedy čas na zahálení.

Možnost podpory pro projekty se společenským přesahem již brzy!

30. 11. 2021

Minulý týden proběhlo jednání o stanovisku k návrhu nového programu SIGMA. Na jeho vyhlášení se můžeme těšit již příští rok.

ČR získá v následujícím programovém období více než bilion korun z evropských fondů

24. 11. 2021

Více než kdykoliv dříve bude nyní možné podporovat projekty firem spojené s ochranou klimatu, obnovitelnými zdroji energie či digitalizaci, ale i ty, které pomáhají zmírnit sociální dopady spojené právě s těmito změnami.

Investiční pobídky a nová regionální mapa

22. 11. 2021

Od 1. ledna 2022 bude platit nová mapa regionální podpory pro období 2022–2027, která ovlivní mimo jiné i výši podpory u projektů žádajících o investiční pobídku.

Výzva na získání podpory na výstavby nových fotovoltaických zdrojů byla zveřejněna!

15. 11. 2021

Přecházíte ve vaší firmě na čistší zdroje či to zvažujete? Výstavba nových fotovoltaických systémů nebyla nikdy jednodušší díky dotacím a nově zavedeným zjednodušením celého procesu! Konzultujte s námi váš projekt již nyní.

Podpora výzkumných projektů v ICT je zde!

09. 11. 2021

Zabýváte se výzkumem v oblasti informačních a komunikačních věd a technologií? Mezinárodní výzva CHIST-ERA je nyní otevřena pro příjem žádostí!

Dotace na cirkulární řešení v podnicích – již brzy!

25. 10. 2021

Další plánovaná výzva z NPO přinese dotace na investice do inovativních technologií na získávání, zpracování a využívání druhotných surovin, ale i na další aktivity, které umožní firmám zapojit se do cirkulární ekonomiky.

Na některé veřejné soutěže programů administrovaných TAČR si budeme muset počkat do příštího roku

22. 10. 2021

Změny v Národním plánu obnovy na poslední chvíli zásadně ovlivnily podporu výzkumu a vývoje ve firmách. Technologická agentura ČR změnami přišla o prostředky na financování dotačních soutěží a tím se další kola těchto programů posunou. Kterých programů se to reálně dotkne?

První výzva v rámci Národního plánu obnovy se týká oblasti čistých zdrojů energie

18. 10. 2021

Brzy se otevřou první výzvy financované z Národního plánu obnovy. První z nich se týká pořízení fotovoltaických panelů na střechy provozoven.

Harmonogram dotací 2021

12. 10. 2021

Aktualizovali jsme přehlednou časovou osu dotačních programů v roce 2021.

The Country for The Future pro startupy

06. 10. 2021

Finanční podpora ve výši 1 mld. Kč. bude v rámci technologické inkubace směřovat do inovativních start-upů.

Další krok pro OP TAK

05. 10. 2021

Po formální přípravě programového dokumentu Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost vláda tento týden dokument schválila. Cílem je rozvoj primárně malých a středních podniků a nových inovativních firem.

Zelená pro Dohodu o partnerství

29. 09. 2021

Základní zastřešující dokument pro čerpání fondů EU v programovém období 2021-2027 byl schválen vládou. Česko bude moci z fondů čerpat celkem přibližně jeden bilion korun.

Dotace na digitalizaci a oběhové hospodářství jsou již za dveřmi!

16. 09. 2021

Přinášíme vám čerstvé novinky týkající se Národního plánu obnovy ČR.
V plánu je nyní vyhlásit výzvy, jejichž finance půjdou právě z NPO, již v říjnu a listopadu tohoto roku!

180 miliard korun pro Česko na obnovitelné zdroje energie nebo digitalizaci

10. 09. 2021

To slibuje Národní plán obnovy ČR, který byl podpořen EU. Financovaný bude z nového evropského Nástroje na podporu oživení a odolnosti.

Z ČMZRB na Národní rozvojovou banku, strategie však zůstává

02. 09. 2021

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) pokračuje se stejnou, přesto o něco silnější, strategií jako Národní rozvojová banka (NRB). Nadále bude zajišťovat podporu malých a středních podniků, financovat české infrastruktury a usilovat o modernizaci ekonomiky.

Formální příprava OP TAK je dokončena, první výzvy již na začátku roku 2022!

26. 08. 2021

Ač se spuštění OP TAK dlouho zdálo být v nedohlednu, nyní je programový dokument finalizován a rýsují se data vyhlášení výzev. Celkově bude mezi české podniky z tohoto programu do roku 2027 rozděleno 81,5 mld. Kč.

Oblíbená výzva programu pro usnadnění digitalizace ve firmách byla vyhlášena!

16. 08. 2021

Výzva Digitální podnik, vhodná pro firmy, které by rády investovaly do ICT, bude pro příjem žádostí otevřena 15. 9. 2021. Očekává se velký zájem!

Míra podpory v jednotlivých regionech se bude řídit novou mapou

05. 08. 2021

Evropská komise schválila první mapu státní podpory regionů Česka na období 2022−2027. Mapa určí, jak velká podpora bude moci být udělena podnikům v různých regionech, a to s cílem snižovat rozdíly mezi těmito oblastmi.

SIGMA: Nová možnost podpory pro projekty se společenským přesahem i pro začínající výzkumníky

12. 07. 2021

Tento rok nás sice čeká poslední veřejná soutěž programu ÉTA, hned v následujícím roce ale přijde nový program SIGMA!

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru