Novinky

Ať vám neutečou novinky z dotačního světa

Chcete se stát součástí dotačního světa a mít přehled o všech novinkách, které pro Vás připravuje náš tým MIDA? Přihlašte se k našemu měsíčnímu newsletteru, ať vám nic neunikne!


Přihlášením souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Možnost podpory pro projekty se společenským přesahem již brzy!

30. 11. 2021

Minulý týden proběhlo jednání o stanovisku k návrhu nového programu SIGMA. Na jeho vyhlášení se můžeme těšit již příští rok.

ČR získá v následujícím programovém období více než bilion korun z evropských fondů

24. 11. 2021

Více než kdy předtím bude možné podporovat projekty firem spojené s ochranou klimatu, obnovitelnými zdroji energie či digitalizaci, ale i ty, které pomáhají zmírnit sociální dopady spojené právě s těmito změnami.

Investiční pobídky a nová regionální mapa

22. 11. 2021

Od 1. ledna 2022 bude platit nová mapa regionální podpory pro období 2022–2027, která ovlivní mimo jiné i výši podpory u projektů žádajících o investiční pobídku.

Výzva na získání podpory na výstavby nových fotovoltaických zdrojů byla zveřejněna!

15. 11. 2021

Přecházíte ve vaší firmě na čistší zdroje či to zvažujete? Výstavba nových fotovoltaických systémů nebyla nikdy jednodušší díky dotacím a nově zavedeným zjednodušením celého procesu! Konzultujte s námi váš projekt již nyní.

Podpora výzkumných projektů v ICT je zde!

09. 11. 2021

Zabýváte se výzkumem v oblasti informačních a komunikačních věd a technologií? Mezinárodní výzva CHIST-ERA je nyní otevřena pro příjem žádostí!

Využíváte vodu v průmyslu? Brzy budete moci žádat o dotaci na její úsporu.

01. 11. 2021

Chtěli byste ve vaší firmě efektivněji nakládat s vodou? Máte např. vysokou spotřebu vody ve výrobě a chcete ji snížit, nebo nahradit technologii výroby „bezvodnou“ alternativou? Nebo produkujete velké množství odpadní vody a rádi byste ji recyklovali? Řešením je dotace z programu Úspora vody v průmyslu.

Dotace na cirkulární řešení v podnicích – již brzy!

25. 10. 2021

Další plánovaná výzva z NPO přinese dotace na investice do inovativních technologií na získávání, zpracování a využívání druhotných surovin, ale i na další aktivity, které umožní firmám zapojit se do cirkulární ekonomiky.

Došlo k navýšení alokace Výzvy IX programu podpory Inovace!

22. 10. 2021

Díky navýšení tak bude moci postoupit více projektů.

Na některé veřejné soutěže programů administrovaných TAČR si budeme muset počkat do příštího roku

22. 10. 2021

Změny v Národním plánu obnovy na poslední chvíli zásadně ovlivnily podporu výzkumu a vývoje ve firmách. Technologická agentura ČR změnami přišla o prostředky na financování dotačních soutěží a tím se další kola těchto programů posunou. Kterých programů se to reálně dotkne?

První výzva v rámci Národního plánu obnovy se týká oblasti čistých zdrojů energie

18. 10. 2021

Brzy se otevřou první výzvy financované z Národního plánu obnovy. První z nich se týká pořízení fotovoltaických panelů na střechy provozoven.

Oblasti podpory z Národního plánu obnovy

12. 10. 2021

V plánu je podpora čistších zdrojů energie, cirkulárních řešení, úspory vody a digitalizace, a to již na podzim tohoto roku!

Harmonogram dotací 2021

12. 10. 2021

Aktualizovali jsme přehlednou časovou osu dotačních programů v roce 2021.

The Country for The Future pro startupy

06. 10. 2021

Finanční podpora ve výši 1 mld. Kč. bude v rámci technologické inkubace směřovat do inovativních start-upů.

Další krok pro OP TAK

05. 10. 2021

Po formální přípravě programového dokumentu Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost vláda tento týden dokument schválila. Cílem je rozvoj primárně malých a středních podniků a nových inovativních firem.

Zelená pro Dohodu o partnerství

29. 09. 2021

Základní zastřešující dokument pro čerpání fondů EU v programovém období 2021-2027 byl schválen vládou. Česko bude moci z fondů čerpat celkem přibližně jeden bilion korun.

Dotace na digitalizaci a oběhové hospodářství jsou již za dveřmi!

16. 09. 2021

Přinášíme vám čerstvé novinky týkající se Národního plánu obnovy ČR.
V plánu je nyní vyhlásit výzvy, jejichž finance půjdou právě z NPO, již v říjnu a listopadu tohoto roku!

180 miliard korun pro Česko na obnovitelné zdroje energie nebo digitalizaci

10. 09. 2021

To slibuje Národní plán obnovy ČR, který byl podpořen EU. Financovaný bude z nového evropského Nástroje na podporu oživení a odolnosti.

Z ČMZRB na Národní rozvojovou banku, strategie však zůstává

02. 09. 2021

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) pokračuje se stejnou, přesto o něco silnější, strategií jako Národní rozvojová banka (NRB). Nadále bude zajišťovat podporu malých a středních podniků, financovat české infrastruktury a usilovat o modernizaci ekonomiky.

Formální příprava OP TAK je dokončena, první výzvy již na začátku roku 2022!

26. 08. 2021

Ač se spuštění OP TAK dlouho zdálo být v nedohlednu, nyní je programový dokument finalizován a rýsují se data vyhlášení výzev. Celkově bude mezi české podniky z tohoto programu do roku 2027 rozděleno 81,5 mld. Kč.

Pozvedněte svůj startup díky programům od CzechInvestu!

18. 08. 2021

Právě probíhá přihlášení do programů, které mohou odstartovat úspěch ve vašem podnikání. Nečekejte na štěstí a zažádejte ještě dnes!

Oblíbená výzva programu pro usnadnění digitalizace ve firmách byla vyhlášena!

16. 08. 2021

Výzva programu Digitální podnik zahájí příjem žádostí 15. 9. 2021 a je vhodná pro podniky, které by rádi investovaly do ICT. Očekává se velký zájem!

Vyhlášení výzvy programu Trend se přesouvá až na prosinec

06. 08. 2021

Původně se mělo vyhlášení výzvy oblíbeného dotačního programu Trend, tentokrát pro „technologické lídry“, konat již za měsíc.

Míra podpory v jednotlivých regionech se bude řídit novou mapou

05. 08. 2021

Evropská komise schválila první mapu státní podpory regionů Česka na období 2022−2027. Mapa určí, jak velká podpora bude moci být udělena podnikům v různých regionech, a to s cílem snižovat rozdíly mezi těmito oblastmi.

MIDA se rozrůstá! Hledáme administrátora projektů/junior projektového manažera

03. 08. 2021

Práce máme stále dost a jsme za to rády. A protože se našim projektům věnujeme důsledně, rády bychom přibraly další posilu do našeho mladého a přátelského týmu. Hledáme někoho, kdo s námi zůstane. Někoho, kdo ocení možnost vypracovat se z administrátora na projektového manažera. Parťáka do týmu, který má zodpovědný a samostatný přístup, je pečlivý, ale také pozitivně naladěný a sdílí naše hodnoty.

Datum pro příjem žádostí ve výzvě programu Aplikace se změnilo!

28. 07. 2021

Termín pro žádost o dotaci na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje se posunul o měsíc a je tak možné žádost podat až do 1. 9. 2021.

Poslední šance pro podání žádosti do programu Inovace se nezadržitelně blíží!

21. 07. 2021

Již zbývá pouze měsíc do konce termínu pro podání žádostí o dotaci. Kontaktujte nás pro podrobné informace o podmínkách.

Pokud jste se nemohli dočkat výzvy programu Digitální podnik, máme pro vás dobrou zprávu!

13. 07. 2021

Opět došlo ke změně termínu vyhlášení výzvy a příjmu žádostí.

SIGMA: Nová možnost podpory pro projekty se společenským přesahem i pro začínající výzkumníky

12. 07. 2021

Tento rok nás sice čeká poslední veřejná soutěž programu ÉTA, hned v následujícím roce ale přijde nový program SIGMA!

Inspirujte se úspěšným projektem v programu Trend

07. 07. 2021

Úspěšnost projektů v programu TREND je velmi nízká, ale nám se uspět podařilo a pomohli jsme společnosti EATON získat dotaci!

Příležitost pro firmy se zkušenostmi ve výzkumu a vývoji!

02. 07. 2021

Pokud je vaším plánem aplikovaný výzkum nebo experimentální vývoj v oblasti technologií, zbystřete. V září přichází další veřejná soutěž programu Trend, tentokrát pro zkušené podniky, které již realizovaly výzkum a vývoj.

Díky nám se zorientujete v dotačních příležitostech pro vaše podnikání. Jsme kvalitním partnerem projektů, které jsou zaměřeny na inovace, průmysl 4.0, udržitelný rozvoj, environmentální ohleduplnost či cirkulární ekonomiku. Spojte se s námi a nastartujte svůj podnikatelský růst.

Zavoláme Vám Zavoláme Vám

V pracovní dny 9 - 17 hod.
724 592 085

nebo nám zanechte číslo a my
Vám zavoláme zpět

Odesláním souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Nahoru